Aktuality

Zvolte stranu: 1-5 | 6-10 | 11-15 | 16-19

Ortopedie Br.Barták 20.3, 27.3..2020 NEORDINUJE

ORTOPEDIE Br.Barták 20.3, 27.3.2020 NEORDINUJE

Děkujeme za pochopení.

Praktický lékař - Koronavirus - nové ordinační hodiny

Vážení klieti,

NEJDŘÍVE NÁS KONTAKTUJTE TELEFONICKY, domluvíme s Vámi přesný čas návštěvy,

NECHOĎTE K NÁM NEOBJEDNANÍ ani v případě akutního stavu.

PO 8.00 -10.00 akutní pac., 10.00 - 13.00 Dr.Potužník

ÚT 7.30 -  9.30 akutní pac.,  9.30 - 12.30 Dr. Matoušková

ST 8.00 -10.00 akutní pac., 10.00 - 13.00 Dr.Potužník

ČT 8.00 - 9.30 akutní pac., 9.30 - 13.00 Kardiologie Dr.Potužník

PÁ 8.00 -10.00 akutní pac., 10.00 - 12.00 sestra

Děkujeme za pochopení.

Praktický lékař - Koronavirus - nové informace

Vážené dámy, vážení pánové, milí pacienti,

vzhledem ke zpřísňujícím se protiepidemickým opatřením a doporučením lékařské profesní organizace Vás chceme požádat, abyste od dnešního dne do odvolání omezili návštěvy naší ordinace na minimum. S okamžitou platností jsme nuceni zrušit provádění preventivních prohlídek a veškeré výkony pracovně lékařských služeb. Zároveň žádáme pacienty, kteří nemají zdravotní problémy, aby odložili plánované kontroly chronických onemocnění. Co půjde, se budeme snažit řešit emailem a telefonicky. Pište na email brezany@aambulance.cz , budeme se snažit odpovídat do druhého pracovního dne. Odpolední ordinační hodiny v úterý a čtvrtek se ruší. Pro pacienty s akutními problémy jsou vyhrazeny každý den první dvě ordinační hodiny 8-10, nově i ve čtvrtek. Nechoďte na polikliniku s akutními problémy v jiné době.

Pacienty s projevy respirační infekce žádáme, aby kontaktovali nově zřízenou linku 1212 s požadavkem na testování na koronavirus. V současné chvíli otestování musí schválit hygienik, alternativně se můžete nechat otestovat jako samoplátci za cca. 2900 Kč. Seznam odběrových míst: https://koronavirus.mzcr.cz/seznam-laboratori-ktere-testuji-na-covid-19/

Po vstupu na polikliniku Vám bude změřena teplota a při podezření na nákazu koronavirem Covid19 SARS2 bude izolováni ve speciální místnosti. Další postup závisí na anamnestických údajích a klinických projevech. Stále platí, že pokud máte projevy nachlazení, tak je větší pravděpodobnost, že máte běžnou virovou infekci nebo chřipku. Ty obvykle přejdou během pár dnů a není potřeba kvůli ní vyhledávat lékařské vyšetření. Přesto se prosím izolujte v domácím prostředí požádejte nás emailem o neschopenku. Zároveň je docela možné, že alergici začínají pociťovat nástup pylové sezóny a projevy jako škrábání v krku, vodnatá rýma mohou být prvními alergickými projevy. Kontaktujte nás prosím, abychom Vám poslali recept na léky. Do lékárny pošlete vyzvednout léky někoho jiného. Pokud si musíte léky vyzvednout sami a máte projevy onemocnění dýchacích cest, zazvoňte u zadních dveří do lékárny.

Prosíme všechny naše pacienty a spoluobčany o trpělivost a součinnost s opatřeními vlády. Důrazně doporučujeme omezit veškeré kontakty se svými přáteli, rodinami, sousedy, kolegy z práce, spolužáky na minimum. Pokud budete v kontaktu s jinými lidmi chraňte se alespoň rouškou – v zájmu zachování zdraví svého i  zdraví ostatních. Pokud máte možnost pracovat z domova / home office, tak ji rozhodně využijte.  Nepoužívejte hromadnou dopravu! Během karantény dodržujte zpřísněná opatření stran osobní hygieny, vyhněte se potřásání rukou, objímání, líbání na tvář... Choďte na procházky na čerstvý vzduch, ale udržujte si odstup od druhých lidí alespoň 3 m.

V případě jiných obtíží nás kontaktujte, abychom se Vám pokusili poradit nebo naplánovali Vaši návštěvu, bude-li to nutné. V případě akutních obtíží typu bolesti na hrudi, ztížené dýchání, ztráta vědomí, zástava dýchání kontaktujte samozřejmě ihned záchrannou službu na čísle 155.

Sledujte prosím náš web, web ministerstva zdravotnictví https://koronavirus.mzcr.cz/ a zprávy na veřejnoprávní televizi ČT24.

Přejeme Vám pevné zdraví

MUDr.Potužník, MUDr.Drouotová, MUDr.Matoušková, Pavla Chmárová

ORL- PÁ zrušení ambulance

Provoz páteční ambulance Dr.Slavíčka je až do odvolání zrušen.

Zástup:

ORL Zbraslav, Žitavského 497

8.00 - 13.00 hod.

Děkujeme za pochopení

Koronavirus - informace pro veřjnost, povinná karanténa

Opatření o dvoutýdenní karanténě po návratu z Itálie se nevztahuje na tři kategorie osob pracujících v dopravě


Ministerstvo zdravotnictví ukončilo platnost opatření o karanténě ze dne 6. 3. 2020 pro tři kategorie osob pracujících v dopravě - řidiče nákladní dopravy, řidiče a posádky dopravní zdravotní služby a piloty dopravních letadel. Na tyto tři kategorie osob se tedy 14 denní karanténa po návratu z Itálie na území ČR nevztahuje. 
 

 

Ministerstvo zdravotnictví vydalo mimořádné opatření týkající se karantény občanů, kteří se vrací z Itálie


Ministerstvo zdravotnictví dnes vydalo nové mimořádné opatření, a to vzhledem k výraznému šíření onemocnění COVID-19 na území Itálie (cca 4 000 případů) a skutečnosti, že dominantní počet nakažených osob v České republice se nakazilo při svém pobytu na území Itálie. Podle našich informací je v Itálii t. č. 16,5 tisíce Čechů.

S okamžitou platností se nařizuje všem osobám s trvalým pobytem v České republice, které se v období od 7. března 2020 navrátí z pobytu na území Itálie do České republiky, aby bezprostředně po návratu do České republiky oznámily tuto skutečnost svému praktickému lékaři, a to telefonicky nebo jiným vzdáleným způsobem (mobilní aplikace, e-mail, skype apod.), tedy bez osobního kontaktu.
Dále se nařizuje praktickým lékařům, aby u osob s trvalým pobytem v České republice, které se v období od 7. března 2020 navrátí z pobytu na území Itálie do České republiky, rozhodli o karanténě v délce 14 dnů.

Karanténou se rozumí především oddělení zdravé osoby od ostatních osob s cílem zabránit přenosu infekčního onemocnění v období, kdy by se toto onemocnění mohlo šířit. Za porušení karantény hrozí ze zákona o ochraně veřejného zdraví pokuta až 3 miliony Kč. Praktický lékař v případě výskytu onemocnění COVID-19 je oprávněn karanténu prodloužit. Osoby v karanténě mají nárok na nemocenskou. V případě dobrého zdravotního stavu zaměstnanců a jejich zájmu o práci na dálku, vyzýváme zaměstnavatele, aby v této mimořádné situaci vycházeli vstříc a domluvili se se zaměstnanci na možnosti pracovat z domova. V důsledku přijatého mimořádného opatření a též v důsledku dalších dopadů způsobených onemocněním COVID-19 je stát připraven prostřednictvím Českomoravské záruční a rozvojové banky obratem připravit programy pro kompenzaci ztrát podnikatelů.

Zvolte stranu: 1-5 | 6-10 | 11-15 | 16-19

Kontakty

PROVOZ POLIKLINIKY NEPRERUSEN

 

Poliklinika Dolní Břežany
Dělnická 120
252 41 Dolní Břežany

Jen 20 minut od METRA C Kačerov

Informace k jednotlivým ordinacím naleznete zde.