Praktický lékař - Koronavirus - nové informace

Vážené dámy, vážení pánové, milí pacienti,

vzhledem ke zpřísňujícím se protiepidemickým opatřením a doporučením lékařské profesní organizace Vás chceme požádat, abyste od dnešního dne do odvolání omezili návštěvy naší ordinace na minimum. S okamžitou platností jsme nuceni zrušit provádění preventivních prohlídek a veškeré výkony pracovně lékařských služeb. Zároveň žádáme pacienty, kteří nemají zdravotní problémy, aby odložili plánované kontroly chronických onemocnění. Co půjde, se budeme snažit řešit emailem a telefonicky. Pište na email brezany@aambulance.cz , budeme se snažit odpovídat do druhého pracovního dne. Odpolední ordinační hodiny v úterý a čtvrtek se ruší. Pro pacienty s akutními problémy jsou vyhrazeny každý den první dvě ordinační hodiny 8-10, nově i ve čtvrtek. Nechoďte na polikliniku s akutními problémy v jiné době.

Pacienty s projevy respirační infekce žádáme, aby kontaktovali nově zřízenou linku 1212 s požadavkem na testování na koronavirus. V současné chvíli otestování musí schválit hygienik, alternativně se můžete nechat otestovat jako samoplátci za cca. 2900 Kč. Seznam odběrových míst: https://koronavirus.mzcr.cz/seznam-laboratori-ktere-testuji-na-covid-19/

Po vstupu na polikliniku Vám bude změřena teplota a při podezření na nákazu koronavirem Covid19 SARS2 bude izolováni ve speciální místnosti. Další postup závisí na anamnestických údajích a klinických projevech. Stále platí, že pokud máte projevy nachlazení, tak je větší pravděpodobnost, že máte běžnou virovou infekci nebo chřipku. Ty obvykle přejdou během pár dnů a není potřeba kvůli ní vyhledávat lékařské vyšetření. Přesto se prosím izolujte v domácím prostředí požádejte nás emailem o neschopenku. Zároveň je docela možné, že alergici začínají pociťovat nástup pylové sezóny a projevy jako škrábání v krku, vodnatá rýma mohou být prvními alergickými projevy. Kontaktujte nás prosím, abychom Vám poslali recept na léky. Do lékárny pošlete vyzvednout léky někoho jiného. Pokud si musíte léky vyzvednout sami a máte projevy onemocnění dýchacích cest, zazvoňte u zadních dveří do lékárny.

Prosíme všechny naše pacienty a spoluobčany o trpělivost a součinnost s opatřeními vlády. Důrazně doporučujeme omezit veškeré kontakty se svými přáteli, rodinami, sousedy, kolegy z práce, spolužáky na minimum. Pokud budete v kontaktu s jinými lidmi chraňte se alespoň rouškou – v zájmu zachování zdraví svého i  zdraví ostatních. Pokud máte možnost pracovat z domova / home office, tak ji rozhodně využijte.  Nepoužívejte hromadnou dopravu! Během karantény dodržujte zpřísněná opatření stran osobní hygieny, vyhněte se potřásání rukou, objímání, líbání na tvář... Choďte na procházky na čerstvý vzduch, ale udržujte si odstup od druhých lidí alespoň 3 m.

V případě jiných obtíží nás kontaktujte, abychom se Vám pokusili poradit nebo naplánovali Vaši návštěvu, bude-li to nutné. V případě akutních obtíží typu bolesti na hrudi, ztížené dýchání, ztráta vědomí, zástava dýchání kontaktujte samozřejmě ihned záchrannou službu na čísle 155.

Sledujte prosím náš web, web ministerstva zdravotnictví https://koronavirus.mzcr.cz/ a zprávy na veřejnoprávní televizi ČT24.

Přejeme Vám pevné zdraví

MUDr.Potužník, MUDr.Drouotová, MUDr.Matoušková, Pavla Chmárová