PRAKTICKÝ LÉKAŘ - informace k očkování Covid

Očkování proti Covid19 v ordinaci praktického lékaře
Na poliklinice v Dolních Břežanech probíhá očkování přímo v ordinaci praktických lékařů. Očkujeme vakcinami Moderna a AstraZeneca.  Máte-li zájem o očkování u svého praktického lékaře, napište nám email na brezany(zavináč)aambulance.cz. Telefonicky Vás budeme kontaktovat s termínem očkování. Nejsou nutné žádné další registrace, po obdržení druhé dávky vakciny získáte certifikát s QR kodem.
Pokud jste onemocnění Covid prodělali doporučuje se dodržet časový odstup 12 týdnů od positivního PCR testu. Od jiného očkování (např.tetanus, klíšt.encefalitida) je doporučeno vyčkat alespoň 2 týdnů. Vakciny neobsahují samotný koronavirus a nemohou vyvolat onemocnění Covid19. Obě vakciny jsou schválené a bezpečné, AstraZeneca má účinnost 76% a Moderna 94% před nákazou koronavirem.
Vakcíny mají řadu častých vedlejších účinků, drtivá většina z nich je ale velmi slabých a odeznívá během dvou dnů. Podrobnější informace o očkovací látkách Vám na vyžádání rádi zašleme emailem.

7.6.2021

recepce(zavináč)poliklinikabrezany.cz